Operace horních a dolních víček

Operace horních víček umožňuje odstranit uvolněnou a pokleslou kožní řasu víček, která v pozdějším věku může přecházet až na řasy a způsobovat nejen estetické, ale i zdravotní problémy.Výsledkem je nejenom rozzářený pohled a částečná redukce vějíře vrásek, ale také u většiny pacientů i odstranění dlouhodobého pocitu únavy a bolesti očí, které jsou způsobeny právě tíhou přepadávající kůže. U horních i dolních víček se zároveň redukují podle potřeby i tukové váčky nad i pod očima.

Jizva u horních víček je zcela schována v přirozeném kožním záhybu při otevřených očích, u dolních víček vede těsně pod řasami.

Operace trvá asi 1 hodinu, provádí se v lokálním znecitlivění. Stehy se odstraňují 4-7 den. Zákrok se provádí ambulantně nebo při 1-denní hospitalizaci. Bezprostředně po operaci je třeba přes obvazy prvních 24-48 hodin oblast ledovat. Ideální je přiložit chladný gel přes obvazy, tak aby se nikde nedotýkal kůže na 30 minut a po 1 hodině opět. Ledování výrazně snižuje tvorbu otoků a hematomů, které jsou v této lokalitě po zákroku normální, díky velmi jemné podkožní tkáni. Po týdnu je možné použít kosmetiku.