Modelace prsou

Modelace prsou je operace vedoucí ke zlepšení tvaru prsu. Řeší tak nejčastější stesky žen, hlavně po období porodu a kojení, ale i v období menopauzy, kdy dochází k poklesu a oploštění prsou.

Modelací se dá nejen zlepšit a omladit tvar prsou, ale také zmenšit velký prsní dvorec, vysunout dvorec výše atd...To vše za cenu jizev, které jsou umístěné kolem dvorce a ztrácejí se přesně na hranici světlé a tmavé kůže, dále pak v podprsní rýze, která je zakryta prsem a kolmé jizvě spojující dolní okraj dvorce s podprsní rýhou.

Operace probíhá v celkovém znecitlivění a trvá 1-2 hodiny. Doba hospitalizace se pohybuje kolem 1-3 dní. Většina stehů je samostřebávacích a zbylé stehy se odstraňují za 10-14 dní dle stavu hojení. Druhý den po operaci je možné se osprchovat od prsou dolů, za přibližně 5 dní pak celé tělo.

Po dobu dalších 6 týdnů je třeba nosit speciální podprsenku, která pomůže prsy dotvarovat do žádoucího tvaru. Za 2 měsíce je možné se zapojit do plné fyzické aktivity. Do práce je možné jít již 1-2 týdny po operaci, za předpokladu fyzicky méně namáhavé, např. kancelářské práce.